Contact Form 7 jest obecnie najpopularniejszą darmową wtyczką kontaktową. Zrzesza ponad milion użytkowników z całego świata, a także umożliwia instalowanie wielu rozszerzeń. Jednak darmowe narzędzie w swojej pierwotnej postaci nie może równać się płatnym wtyczkom kontaktowym. Wobec tego społeczność wtyczki Contact Form 7 wypuściła wiele ciekawych rozszerzeń poprawiających funkcjonalność tego darmowego narzędzia.
W artykule znajdziesz 8 najpopularniejszych i najciekawszych rozszerzeń do wtyczki Contact Form 7. Każde z omawianych rozszerzeń dostępne jest całkowicie za darmo. Wtyczki można ze sobą mieszać, łączyć i modyfikować tak, aby w 100% spełniały Twoje potrzeby.
Czyli kilka prostych rozszerzeń do pluginu ContactForm WP. Jeżeli nie znasz systemu, zobacz co to jest Wordpress.
Zobacz również jak wdrożyć recaptcha do Contact Form 7 Wordpress
Domyślnie Contact Form 7 obsługuje wyłącznie jednoetapowy formularz. Jest to jedno z poważniejszych ograniczeń narzędzia. Czasami jednak potrzebujemy formularza do uzupełnienia w kilku krokach. Wtyczka Multi-step Form dodaje guzik multistep do okna edycyjnego formularza. Kliknięcie przycisku otwiera wieloetapowy pop-up. Można tutaj skonfigurować całkowitą liczbę kroków. Każdy krok publikowany jest jako unikalny URL, dzięki czemu można skorzystać z prostego przekierowania użytkownika do następnego formularza.
Kliknięcie przycisku otwiera wieloetapowy pop-up. Można tutaj skonfigurować całkowitą liczbę kroków. Każdy krok publikowany jest jako unikalny URL, dzięki czemu można skorzystać z prostego przekierowania użytkownika do następnego formularza.
link : https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7-multi-step-module/
Zobacz jak zrobić stronę na Wordpress lub sprawdź nasze szkolenia Wordpress
Zobacz również
Conditional Fields wprowadza do wtyczki Contact Form 7 rozszerzenie logiki warunkowej do formularzy. Można go zastosować w połączeniu z dodatkiem Multi-step, gdzie w zależności od wybranych opcji danego kroku pokażą nam się odpowiednie pola w kroku następnym. Jeżeli użytkownik wypełnia wieloetapowy formularz, najprawdopodobniej jedne pytania wynikają z drugich. Wobec tego warto wykorzystać logikę wcześniejszych odpowiedzi. Po zainstalowaniu wtyczki, w ustawieniach formularza Contact Form 7 zauważysz nowy tag: Warunkowe pola formularza. Poniższy screen prezentuje zasadę działania warunków logicznych między kolejnymi polami.
Wybierając zakładkę Pola warunkowe, możesz określić ich logikę i nadać im odpowiednie wartości.
link: https://pl.wordpress.org/plugins/cf7-conditional-fields/
Wielu webmasterów woli kierowanie zapytań generowanych przez formularz kontaktowy na dedykowany adres e-mail. Problem polega na tym, że jeżeli webmaster otrzymuje mało zgłoszeń, wówczas może nie sprawdzać swojej skrzynki regularnie. Tworzy to ryzyko pominięcia ważnej wiadomości. Aby temu zapobiec, wtyczka Submissions dodaje wysłane zapytanie do bazy danych WordPressa, a zapisany kontakt będzie można wygodnie odczytać z poziomu kokpitu pod pozycją w menu: Contact > Submissions.
link: https://wordpress.org/plugins/contact-form-submissions/
Specjalizujemy się w realizacji stron internetowych dedykowanych właśnie na CMS Wordpress. Zobacz tworzenie stron Wordpress w naszej agencji digital.
Contact Form 7 – jako darmowa wtyczka – nie jest zintegrowana z płatnościami. Rozwiązaniem jest wtyczka PayPal, która umożliwia całkowicie za darmo umieścić możliwość wykonywania płatności przez formularz kontaktowy. Formularz kontaktowy z omawianą wtyczką nie sprawdzi się w przypadku dużych sklepów, jeżeli jednak sprzedajesz małą ilość produktów lub usług, rozszerzenie realnie może Ci się przydać. Dobrym przykładem, w którym plugin PayPal sprawdzi się wyśmienicie, jest sprzedaż e-booków, usług przez blogerów, projektantów czy copywriterów.
Plugin PayPal jest bardzo prosty w konfiguracji i jeszcze łatwiejszy w użyciu. Przede wszystkim musisz dodać PayPal’owski identyfikator ID w ustawieniach wtyczki. Następnie należy ustawić obsługiwaną walutę. W kolejnym kroku trzeba otworzyć ekran edycji formularza. Nie musisz dodawać wszystkich pól. Możesz operować wyłącznie na nazwie, adresie i e-mailu, a w razie potrzeby rozszerzyć formularz. Musisz również zmienić zwykły tekst potwierdzenia na taki, który jasno przekaże użytkownikowi, że po jego naciśnięciu, przejdzie do finalizacji transakcji – zwykle sprawdza się tu sztandarowe „Kup”.
Kiedy skończysz te operacje, przejdź do zakładki PayPal. Teraz musisz aktywować PayPal oraz wprowadzić opis produktu, cenę i numer SKU. Gdy użytkownik wypełni formularz, zostanie automatycznie przekierowany do ekranu realizacji transakcji PayPal, gdzie zakończy proces i sfinalizuje transakcję.
link: https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7-paypal-add-on/
Sprawdź naszą ofertę opieka Wordpress, która pozwoli Ci spać spokojnie. Oddaj swój Wordpress w ręce profesjonalistów WP.
Jeżeli korzystasz z formularza kontaktowego, prawdopodobnie chciałbyś wiedzieć, skąd pochodzą Twoi użytkownicy. Jeżeli chcesz dodać tę funkcję do Contact Form 7, wystarczy skorzystać z wykrywania GeoIP i pluginu Lead Info with Country.
Obydwa rozszerzenia są dostępne w oficjalnym repozytorium wtyczek. Jak to działa? Plugin Lead Info with Country po prostu przywiązuje adres IP użytkownika do miejsca, w którym się znajduje, natomiast GeoIP rozszyfrowuje jego lokalizację. Wszystko, co musisz zrobić, aby zainstalować i korzystać z tej funkcjonalności, to aktywować wtyczki i zaktualizować bazę Detekcji GeoIP. Poza tym do treści wiadomości musisz dodać taki oto shortcode: [tracking-info]. Teraz te dwie wtyczki zaprezentują Ci dosyć dokładną lokalizację użytkownika formularza.
link: https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7-lead-info-with-country/
WordPress Customizer to narzędzie, które umożliwia podgląd zmian w projekcie witryny w czasie rzeczywistym. Zmiany mogą obejmować motyw, kolorystykę, czy widgety dodawane do witryny. W taki sam sposób działa wtyczka Contact Form 7 Customizer. Przenosi stylowanie wtyczki do Customizera WordPressa. Po zainstalowaniu wtyczki i opublikowaniu formularza kontaktowego wystarczy otworzyć narzędzie Customizer na właściwej stronie, a następnie znaleźć panel CF7 Customizer.
Uwaga:
podczas instalacji wtyczki, użytkownik może zostać poproszony o połączenie witryny z kontem Fremius.com. Nie jest to konieczne, jednak rozszerza funkcjonalność całego pluginu.
Wtyczka umożliwia modyfikację i dostosowywanie poniższych elementów:
Jedynym ograniczeniem wtyczki jest to, że nie można edytować ani dodawać pól formularzy kontaktowych z poziomu Customizera. W tym celu nadal będziesz musiał korzystać z interfejsu Contact Form 7.
link: https://pl.wordpress.org/plugins/cf7-customizer/
Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na dopasowywanie ustawień poszczególnych opcji stylu i wyglądu formularza, wystarczy, że zainstalujesz plugin Contact Form 7 Skins i wybierzesz interesującą Cię skórkę. Wtyczka posiada 9 szablonów do wyboru, a każdy szablon obsługuje 18 stylów.
link: https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7-skins/
Podpis elektroniczny umożliwia prawnie wiążące podpisanie się pod e-dokumentami. Ta wtyczka pozwala na proste dodanie własnej sygnatury do formularza kontaktowego. Podpis uwiarygadnia Twoją ofertę, a także skłania użytkowników do wyrażenia zgody na dyktowane przez Ciebie warunki transakcji. Wtyczka wprowadza tag sygnatury do ekranu edycji formularza kontaktowego. Przed rozpoczęciem korzystania z pluginu, będziesz musiał skonfigurować pole podpisu – jego kolor, wymiar i opcjonalność. Pole z podpisem nie posiada granicy więc warto nadać mu nieco inny kolor niż reszta strony. Formularz kontaktowy będzie wyglądał w ten sposób:
Teraz możesz dodawać prawnie wiążący podpis poprzez rysowanie myszką lub za pomocą tabletu graficznego.
link: https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7-signature-addon/
Zobacz również :