Tylko prawidłowo wdrożony i skonfigurowany Google Analitycs 4,
jest podstawą zbierania realnych danych do analizy użytkowników.
Poznaj możliwości analityki internetowej.
Dowiedz się skąd przychodzą Klienci i które reklamy generują zaangażowanie i ruch
Rozwijaj swoją firmę w oparciu o prawidłowo zbierane dane.
Zobacz jak użytkownicy poruszają się po stronie internetowej, które treści są dla nich interesujące i budzą zaangażowanie. Sprawdź skąd pozyskujesz największy ruch i które kampanie reklamowe są zyskowne.
Dzięki analityce internetowej dowiesz się które działania marketingowe są korzystne. Wdrożymy analitykę oraz raportowanie do Twojej strony www. Dzięki analizie strony mapami ciepła pokażemy jak daleko przewijają podstronę użytkownicy, czy strona internetowa ma problemy z użytecznością i czy użytkownicy rozumieją jej logikę i funkcjonalność.
Podstawą do podejmowania świadomych decyzji są dane. Chcesz wiedzieć która kampania przynosi użytkowników najbardziej zaangażowanych, jak budować kampanie reklamowe dla tych który kupują najwięcej i najczęściej ?
Chcesz zbudować kampanię dla osób które odwiedziły stronę ale nic nie kupiły ? Dzięki wdrożeniu analityki dowiesz się wszystkiego o swoich Klientach oraz zbudujesz poprawne listy remarketingowe.
Analiza obecnie wdrożonej analityki polega na ustaleniu obecnych i istotnych konwersji, celów, współczynnika zaangażowania dla Twojej firmy, sprawdzenia poprawności ich ustawienia oraz generowania przychodów, ustawień filtrów oraz obliczania zyskowności kampanii.
W ponad 80% raporty Google Analitycs zbierają złe dane na skutek złej konfiguracji kodów śledzenia, duplikowanego kodu śledzącego lub nie zbierają ich wcale.
Odpowiednio zbudowane raporty oraz eksploracja celów w Google Analitycs 4 umożliwi Twojej firmie pracę na konkretnych danych.
Dzięki elastyczności budowania raportów pod Twoje potrzeby dowiesz się gdzie tracisz ruch lub skąd przychodzą klienci.
Cele, konwersje, współczynnik odrzuceń, czas przebywania na stronie internetowej, to tylko niektóre z czynników które warto mierzyć.
Z czasem warto sprawdzić czy nie warto ustawić nowych parametrów mierzenia i dostarczyć innych danych np: dlaczego produkty konkretnej marki gorzej sprzedają się od innych ? Czy produkty z innej kategorii są chętnie odwiedzane ale nikt nie dokonuje zakupu ?
Prosto podane raporty, zdefiniowane jako dedykowane dla Twoich potrzeb zakładki w Google Analitycs 4 pozwolą Ci w jednym miejscu sprawdzić niezbędne dane do prowadzenia marketingu firmy.
Dodatkowo raporty mogą zostać przygotowane w osobnym pliku w Google Data Studio, gdzie w jednym miejscu importujemy dane z wykonanych zdarzeń, akcji na stronie przez użytkownika, konwersji i przychodów z kampanii Google Ads.
Optymalizujemy kampanie reklamowe w Google Ads oraz w social mediach na podstawie danych.
Testujemy nowe grupy reklam oraz hasła. Sprawdzamy skuteczność i przenosimy budżet w miejsca które generują największy ruch.
Analityka internetowa to ciągły proces analizowana i gromadzenia danych. W hauerpower pracujemy w 3 etapach wdrożenia i obsługi analityki Twojej strony internetowej.
Analityka internetowa to ciągły proces analizowana i gromadzenia danych. W hauerpower pracujemy w 3 etapach wdrożenia i obsługi analityki Twojej strony internetowej.
W tym miejscu musimy poznać Twoje potrzeby odnośnie tego co chcesz mierzyć i jakie działania planujesz podejmować, czy chcesz znać poszczególne kroki zakupowe, czy wystarczy Ci ogólna wiedza dotycząca konwersji oraz bilans kosztów i zysków poszczególnych kampanii reklamowych.
W tej części wdrażamy poprzez Google Tag Manager skrypty analityczne (kody śledzenia) oraz konfigurujemy przesyłanie zdarzeń (eventową) odpowiedzialnych za mierzenie konwersji i poszczególnych akcji wykonanych na stronie internetowej w Google Analitycs 4.
Można tworzyć skomplikowane raporty, które nic nie mówią lub podać konkretne dane dające obraz funkcjonowania strony i prowadzonych działań marketingowych. Istotny jest nie tylko współczynnik konwersji ale sposób przedstawienia i wizualizacja danych. Raporty, które przygotowujemy to wizualizacja danych na wykresach słupkowych, kołowych lub w odpowiednich procentach pozwalających wyciągnąć odpowiednie wnioski z działań potencjalnych Klientów.
Analityka webowa lub internetowa to zestaw narzędzi analitycznych które niezbędne są do dostarczenia danych z Twojej strony internetowej o użytkownikach. Aby mówić o wdrożeniu analityki na swojej stronie musisz mieć wdrożony : Google Analitycs w wersji 4, Google Ads.
W przypadku wdrożeń tych skryptów warto wykonać je poprzez Google Tag Managera gdyż dzięki takiemu podejściu zyskujesz możliwość wykrywania zdarzeń konkretnych akcji na stronie np: kliknięcie w telefon, wysłanie określonego typu zapytania czy przekazanie zmiennych (ceny) zamówienia szkolenia lub produktu ze strony. Analityka internetowa pozawala poznać z jakiej podstrony wysłane są najczęściej formularze zapytania.
O tym dlaczego analityka webowa jest ważna dla marki świadczą konkretne dane, które dzięki niej jesteśmy w stanie analizować.
Dzięki poprawnie wykonanym raportom zdobędziesz prawdziwe dane podane w przejrzysty sposób dotyczące nie tylko współczynnika konwersji, ruchu na stronie czy danych w czasie rzeczywistym, ale także dane dotyczące słów kluczowych z jakich przychodzą na stronę oraz dane o zachowaniu użytkowników po wejściu na nią.
Jeżeli koszty za reklamę są wysokie, warto sprawdzić UX strony internetowej oraz sposób przygotowania poszczególnych kampanii reklamowych (dobór fraz, słów kluczowych, opisów i podstron na które ustawione są grupy reklam). Często przepalanie budżetu to typowe i podstawowe błędy wynikające z braku wiedzy z tego co jak działa w zakresie technicznym budowania reklam, kampanii i poszczególnych doboru ich parametrów.
Dzięki wdrożeniu analityki do strony www :
- poznasz dane demograficzne i geograficzne użytkowników wchodzących na Twoją stronę internetową
- sprawdzisz jakie urządzenia są najczęściej wykorzystywane do jej przeglądania,
- zaczniesz mierzyć kliknięcia w CTA takie jak : telefon, email, formularz, zaczniesz analizować czas spędzony na stronie oraz współczynnik odrzuceń,