Jak wspomnieliśmy w wpisie na temat co to jest Woocommerce im mniej wtyczek i rozszerzeń tym lepiej dla samego Wordpressa i jego wydajności. Opracowaliśmy zestaw niezbędnych wtyczek dla Wordpress, które są z zasady koniecznością. Zobacz naszą listę pt: najlepsze wtyczki Wordpress i nic poza tą listą ;)
Woocommerce sam w sobie jeszcze nie jest w pełni sprawnym ecommerce. Potrzebujesz kilku rozszerzeń by móc wykorzystać w pełni jego potencjał i możliwości. Listę wtyczek podzieliliśmy na grupy abyś mógł wygodniej sprawdzić każdy dział i przygotowane wtyczki.
Pamiętaj! Poza listą kilku wtyczek dla Woocommerce cała reszta jest niepotrzebnym zaśmiecaniem bazy danych. Sprawdź wydajność woocommerce przed i po pracy specjalisty od optymalizacji Twojego sklepu.
Spis treści:
Poniżej przygotowaliśmy checklistę abyś samodzielnie mógł sprawdzić wtyczkę przed jej pobranie i instalacją.
unikaj wtyczek 'martwych', których data ostatniej aktualizacji przypada na poprzedni rok lub nie ma wielu opinii lub pobrań
Przed zainstalowaniem wtyczki sprawdź i upewnij się :
Zobacz również najlepsze wtyczki do Wordpress, które powinieneś zainstalować.
Lista wtyczek dla sklepu Woocommerce podzielona na realizowane funkcje.
Wtyczki pomocne w budowaniu przewag marketingowych.
Dzięki temu rozwiązaniu Twoi Klienci mogą :
Lista życzeń YITH WooCommerce ma ponad 900 000 aktywnych instalacji.
Jest najpopularniejszą w historii wtyczką listy życzeń.
Zdobądź adresy email z okna popup - generuj ciekawy przekaz i buduj bazę marketingową dzięki Popup Builder by OptinMonster.
Optinmonster to wtyczka łatwa w użyciu umożliwiająca tworzenie :
Wtyczka posiada inteligentne funkcje targetowania i personalizacji które pozwalają wyświetlać właściwy komunikat właściwemu użytkownikowi we właściwym czasie… bez niepożądanych przerw.
Dodatkowo wtyczka posiada opcje przygotowania grafiki okna popup dla użytkowników desktop i mobile.
Co prawda istnieją wtyczki które pomogą Ci analizować dane z Google Analitycs w panelu WP, jednak nie jesteśmy za tym rozwiązaniem. Lepiej raportowanie zostawić w narzędziu do tego przeznaczonym, tym bardziej że GA4 to potężna ilośc danych które możesz w raportowaniu dopasować pod swoje potrzeby.
Wtyczka zapewni możliwość włączenia porównywania produktów ze sobą, pozwala zobaczyć różnicę między produktami. Każda cecha produktu może być ustawiona w formie atrybutu woocommerce w konfiguracji produktu i użyta jako parametr dla porównania.
Wtyczka funkcjonuje również jako widget z listą produktów.
Umożliwia bezpośredni kontakt Klientów z obsługą poprzez czat online na sklepie. Wygląd i formowanie automatycznych odpowiedzi możesz ustawić z poziomu panelu administratora TIDO. Zarządzanie chatem możesz zrealizować z panelu Tidiochat oraz przez aplikację na komputer, iOS czy Androida. W przypadku jeżeli czat jest ustawiony w tryb offline, wiadomości zostaną przesłane na skrzynkę odbiorczą administratora.
Zbuduj bazę mailingową zintegrowaną z bazą newslettera mailChimp. W przypadku zakupu, zmianie statusu zamówienia Klient zostanie automatycznie zapisany na listę do mailChimp.
Rozwiązania, które pomogą w generowaniu lepszych wyników sprzedażowych dla Twojego sklepu.
Wtyczka dość często omawiana na różnego rodzaju wpisach przedstawiających listy przydatnych wtyczek dla Woocommerce. Naszym zdaniem istnieje duże ryzyko instalacji ze względu na brak aktualizacji wtyczki od ponad 3 lat oraz problemy użytkowników - pytania jakie pojawiają się na forum wordpress.org
Flexible Shipping to dość ważna i popularna wtyczka. Pozwala :
Dzięki niej będziesz mógł ustawić :
Wtyczka Flexible Product Fields rozszerza opcje produktów WooCommerce o dodatkowe możliwe do dodania pola na karcie produktu.
Jest to konfigurator danych karty produktowej. Umożliwia użytkownikom ustawienie produktu dopasowanego do ich potrzeb.
Tworzenie dodatkowych pól produktowych WooCommerce w panelu zarządzania jest bardzo proste i daje duże możliwości przy wprowadzaniu zmian.
Jeżeli chcesz by Twój sklep obsługiwał dodatkowe wersje językowe jest to najlepsza wtyczka do obsługi wielu języków w Wordpressie i Woocommerce. Od strony pracy w panelu administratora jest bardzo intuicyjna oraz realizuje wszystkie niezbędne funkcje by Twój sklep był wielojęzyczny wraz z :
WPML obsługuje około 40 języków, dodatkowe możesz samodzielnie zainstalować. Jest kompatyblina z pozostałymi wtyczkami Woocommerce oraz wtyczką SEO Yoast.
Wtyczka WPML działa z trybem tłumaczenia automatycznego lub ręcznego.
Dzięki wtyczce na sklepie internetowym :
Dzięki niej do wysyłanego zamówienia zostanie dołączona automatycznie faktura w PDF. Wtyczka umożliwia również drukowanie i tworzenie listów przewozowych.
W naszych wdrożeniach podczas realizacji wdrożenia sklepów internetowych na Woocommerce wykorzystujemy płatności online zintegrowane z platformą tpay.com.
Płatności tpay oferują niskie prowizje na płatności - zapłacisz jedynie 1% od transakcji. To jedna z lepszych ofert na rynku!
Dlaczego tpay.com ?
Wg nast jest to rozwiązanie bezpieczne i elastyczne. Tpay posiada największą liczbę metod płatności oraz udostępnia najszerszy wachlarz płatności.
Członkostwo w WooCommerce – dodaj proste plany członkostwa, powtarzające się przychody, tagi produktów i wysyłaj e-maile do członków z członkostwem WooCommerce.
Jeżeli sprzedajesz usługi lub subskrypcje ta wtyczka jest idealnym rozwiązaniem.
Dzięki niej będziesz mógł :
Wydajność i dostępność to kluczowe czynniki wpływające na sprzedaż i powodzenie Twojego sklepu.
Jak osiągnąć wysokie parametry techniczne ?
Wystarczy zainstalować wtyczkę ;) oczywiście takie podejście nie rozwiąże niczego. Liczy się przede wszystkim poprawnie napisany kod frontend HTML oraz wielkość i sposoby implementacji skryptów CSS i JS. Nic tak nie zaburza wydajności sklepu jak zbyt ciężki szablon Wordpressa i przeładowany kod zbyt dużą ilością wczytywanego kodu js, css który jest w 80% nieużywany.
Zakładając że Twój sklep posiada poprawnie napisany motyw / kupiony lub pisany przez agencję z krwi i kości / dobry i szybki serwer generujący szybki czas odpowiedzi wspomóc wydajność Woocommerce możesz realizując zadania optymalizacji wtyczkami.
Dzięki niej zmienić ciężkie i w 90% niezoptymalizowane zdjęcia wgrywane do media Wordpress na szybkie i przyjazne użytkownikowi zdjęcia w formacie WebP. Zobacz czym jest format WebP
Wobec obecnej technologii Webp nie ma sensu stosowania już wtyczek optymalizujących format JPG np: WP Smush lub ShortPixel, WP Optimize.
Jeżeli mówimy o optymalizacji to warto wspomnieć też o wtyczce SEO Yoast która zapewni m.in proste adresy, możliwość ustawienia reguł dla tagów Title oraz Description, wprowadzenia analizy onsite dla treści.
W przypadku prostego sklepu lub braku prezentowania różnych cen różnym grupom użytkowników możesz pomyśleć o wykorzystaniu cache serwerowego lub z przeglądarki. Warto wykorzystać mechanizm LiteSpeed na serwerze jeżeli obsługuje lub wtyczkę Fastest Cache w celu przyśpieszenia i generowania statycznych podstron Twojego sklepu dla użytkownika.
Taka operacja zmniejsza zdecydowanie czas wczytania podstron oraz ilośc zapytań Woocommerce do bazy danych.
Zobacz również alternatywną wtyczkę cache, sprawdź nasz test wtyczki WP Super Cache
W przypadku sklepów i prowadzonych mailingów / jeżeli nie korzystasz z zewnętrznej platformy / warto jest zainstalować i wdrożyć rozwiązanie ustawiające wysyłanie maili poprzez protokół SMTP zamiast standardowej funkcji PHPmailer().
Aby mieć pewność że maile ze sklepu zawsze dotrą do kupującego zastosuj ustawienia z serwera SMTP na swoim hostingu.
Załóż skrzynkę pocztową, skonfiguruj ją z użyciem właśnie tej wtyczki.
Standardowo jak dla środowiska Wordpress wtyczki zainstalujesz z poziomu menu wygląd -> wtyczki. Jeżeli jednak zakupiłeś wtyczkę lub pobrałeś z innego źródła musisz ją dodać do panelu i zainstalować.
Zalecamy zakupu wtyczek jedynie w sprawdzonych miejscach. Polecamy głównie 3-4 sprawdzone platformy do zakupu wtyczek.
Platforma wspierająca rozwiązania Wordpress. Zrzeszająca programistów i użytkowników. Oferuje pomoc i support w przypadku problemów po zakupie wtyczki.
Adres : https://www.wpdesk.pl/
WooCommerce.com to platforma na której również otrzymasz wsparcie i dokonasz zakupu wtyczki. To miejsce w którym poczytasz o autorach Woocommerce na ich własnej stronie ;) oraz o samej platformie która jako podstawowa platforma jest bezpłatna i typu open source.
Adres : https://woo.com
Marketplace z produktami Woocommerce. Działa na podobnej zasadzie jak WP Desk.
Adres: https://wphocus.com/
Posiada bardzo duże ilości wtyczek dla Wordpress i Woocommerce ale również gotowych motywów i szablonów. Wszystko w jednym miejscu.
Adres : https://themeforest.net/
Naszym zdaniem jeżeli wtyczka realizuje swoje zadanie w wersji bezpłatnej to jest to wystarczający powód by zostawić takie rozwiązanie. Darmowe wtyczki jak WPML, YOAST w zupełności wystarczą. W przypadku jeżeli jednak potrzebujesz zaawansowanej konfiguracji lub nie ma rozwiązania darmowego / co w przypadku woocommerce jest częste / należy skorzytać z rozwiązań płatnych kupując wtyczkę z podanych powyżej sklepów.